Ekonomi

Manisa Büyükşehir Belediyesi Malta Çok Katlı Otopark Projesinin Temel Atma Törenini Gerçekleştirdi

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin otopark ihtiyacının karşılanması amacıyla hayata geçirilen Malta Çok Katlı Otopark Projesi’nin temel atma töreni gerçekleştirildi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve beraberindeki protokol üyelerinin kazasız belasız tamamlanması temennisiyle temele nazar boncuğu atmasının ardından otopark yapımı için düğmeye basıldı. Tamamlandığında hizmet vermeye başlayacak olan Malta Park Katlı Otopark, zemin artı 4 kat ve çatı katı olmak üzere 356 araç ve 39 motosiklet kapasitesiyle 10 bin 168 metrekare alanda vatandaşlara hizmet verecek.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Başkan Cengiz Ergün’ün öncülüğünde vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik yatırımlarına hız vererek projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Bu kapsamda şehrin otopark ihtiyacını karşılayacak Malta Park Çok Katlı Otopark Projesi’nin temel atma töreni gerçekleştirildi. Temel atma törenine Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün yanı sıra MHP TBMM Küme Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, AK Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur, MHP İl Başkanı Cüneyt Tosuner, AK Parti İl Başkanı Salih Süratlı, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Aytaç katıldı. tören. Yalçınkaya, MASKİ Genel Müdürü Ramazan Burak Aslay, MHP MYK Üyesi Mehmet Ödevli, Manisa İdeal Ocakları İl Başkanı Emirhan Sallıtepe, AK Parti MKYK Üyesi Doç. Dr. Ayşe Nevin Sert, büyükşehir belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını yapan MHP TBMM Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, yatırımların bir sonraki etabını birlikte hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadığını belirtti. yıllardır devam ediyor.

AK Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur, yerel seçimlerin yaklaştığını hatırlatarak, güç birliği yapmaktan, yapılacak tüm yatırımlarda Başkan Ergün’ün projelerine destek vermekten ve projelerin hayata geçmesine katkıda bulunmaktan memnuniyet duyduklarını söyledi.

“Otopark sorununu çözmek için cesur adımlar attık”

Törene katılanları selamlayıp teşekkür ederek konuşmasına başlayan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana kanayan bir yaraya dönüşen otopark sorununa çözüm bulmayı hedefliyoruz. Güzel şehrimizin nüfus artışı ve yollardaki araç sayısının artması nedeniyle her ilde olduğu gibi Manisa’da da yapılmayan sorunları, yapılanları çözmek için her zaman cesur adımlar attık. halı altına süpürüldü, kangrene dönüşen sorunlar. Mesai saatlerine bakılmaksızın gece gündüz çalıştık. Çok şükür bu noktada çok değerli proje ve hizmetleri Manisa’ya kazandırdık. İmar sorunundan katı atıklara kadar Prestijli caddelerden, atıksu arıtma tesislerine ve kavşaklara kadar kentimizin ve vatandaşlarımızın beklentilerini karşılayan, sorunlarını çözen, yüzlerini güldüren çalışmalara imza attık. Manisa’da 35 yıldır yapılmayan imar planlarını Allah’a şükür yapıp tamamlama nasip oldu. Cumhur İttifakı milletvekillerimiz Yunusemre “Şehzadelerimizin, Belediye Başkanlarımızın, Belediye Meclis Üyelerimizin destekleri ve değerli katkılarıyla, geleceğin önünü açacak bu değerli imar planı çalışmasıyla önümüzdeki 35-40, hatta 50 yılın geleceğimizi güvence altına aldık.” Şehrimizin merkezi olsun ve Manisa’nın kabuğunu kırmasına yardımcı olalım” dedi.

Kalkınma planlarına değindi

İmar planlarını Manisa’ya getirdiklerinin altını çizen Başkan Ergün, “Spil Dağı ile Gediz Ovası arasında kalan şehrimiz bu imar planlarıyla rahat bir nefes alacak. Maalesef imar planı olmadan imar planı olmadan bina yapacak yer bulamazsınız. otopark, modern konutların inşa edileceği arsa veya yol döşenecek yer.” “dedi.

“OSB kavşağı için kazı yapılacak”

Trafik sıkışıklığının giderilmesine yönelik projeleri anlatan Başkan Ergün, “Bir diğer çözüm ise Manisa Organize Sanayi Bölgesi iş birliğiyle hayata geçireceğimiz köprülü kavşak projesi. Bu projeyle OSB-Manisa hattındaki trafik sıkışıklığının önüne geçeceğiz, özellikle mesai saatlerinde. İnşallah kısa sürede ilk kazı tamamlanacak.” “Vurmuş olacağız.” söz konusu.

Binlerce araç kapasiteli otoparklar

İl genelinde yapılan otoparkları da paylaşan Başkan Ergün, “Ben sadece Manisa merkezin değil 17 ilçemizin de Büyükşehir Belediyesi başkanıyım. Şehrimizde uygun gördüğümüz her alanda çalışmalar yaptık ve çalışmalar yaptık. Salihli ilçemizde hayata geçirdiğimiz Bedesten Çarşısı projemizde Salihli’ye 500 araçlık kapalı otopark kazandırdık.Eski adıyla 560 araç kapasiteli Türkiye’nin en büyük Tam Otomatik Otoparkını inşa ettik. Memur Lojmanları Merkezde bulunmaktadır.Turgutlu ilçemizde hayata geçirdiğimiz kapalı otopark ve pazar yeri projemizde otopark kapasitesi 153 araçtır.Şehzadeler Bülent Koşmaz Parkı altına 430 araçlık otopark ekledik.Yarhasanlar, Cumhuriyet , Karaköy ve Ertuğrul Dayıoğlu otoparklarını genişleterek kapasitelerini artırdık.Sarıgöl ilçemizde hayata geçirdiğimiz Şehit Haşim Dirik Kapalı Pazaryeri projemizde kapalı otoparkı da unutmadık. MASKİ Oda Dernekleri İş Kuleleri projemiz kapsamında 120 araç kapasiteli otopark inşa ettik. Eski Garajı 1.500 araç kapasiteli açık otoparka dönüştürdük. Hemşehrilerimizin Manisa Prime olarak benimsediği Büyükşehir Hizmet Binası, Otel ve AVM projemize 2 katlı yer altı otoparkı yaptık. Temeli yakın zamanda atılacak olan Malta Otopark projemiz otopark ihtiyacımızı büyük ölçüde karşılayacak bir yatırımdır. Malta Otoparkı bodrum kat, zemin kat, 4 kat ve çatı katı olmak üzere 10 bin 168 metrekare alan üzerine inşa edilecek. 356 araç ve 39 motosiklet kapasitesine sahip olacak. Ayrıca teknik hacimler, yönetim ve ödeme birimleri de projemizde yer alacaktır. İnşallah 147 milyon + KDV maliyetle hayata geçireceğimiz projemizi önümüzdeki yıl tamamlayıp hizmete açabileceğiz. “İyi şanslar” dedi.

“Otopark projelerimiz devam edecek”

Manisa’nın otopark ihtiyacını karşılamak için projelerine devam edeceklerini belirten Başkan Ergün, “Projelerimiz bunlarla sınırlı kalmayacak. Şehzadeler Belediyemiz ve Pazarcılar Odamızla protokolünü imzaladığımız Alaybey Kapalı Otopark ve Pazar Yeri projemiz var. Eski Tariş depolarının bulunduğu bölgede hayata geçireceğimiz projeyi, umarım bu projeyi hayata geçirdiğimizde pazara sunabileceğiz.” Otoparkı kurulduğu gün hariç 903 tezgahlı, toplam 1.060 araç kapasiteli, 105 elektrikli araç şarj noktasıyla çağdaş bir pazaryeri ile Manisa’ya kazandıracağız. Saruhanlı ilçemizde inşaatı devam eden Yeraltı Otoparkı, Gençlik Merkezi ve Kent Meydanı projemizde ilçemizin merkezine 192 araç kapasiteli otopark kazandıracağız. Otopark ihtiyacını karşılayacağız. Türkiye İstatistik Kurumu’nun paylaştığı verilere göre Manisa’da geçen yıl 59 bin 643 yeni araç trafiğe kaydı. Toplam araç sayısı 722 bin 23’e ulaştı. Kısacası ne kadar park ederseniz edin yetmiyor! Bugünün değil, geçmişten. Manisa’mız 40-50 yıllık sorunların acısını yaşadı. Bunlar sadece bizim değil, tüm büyükşehirlerin yaşadığı sorunlar. Bu sorunları çözmek için buradayız. Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapan odur. Bu anlayışla titizlikle çalışıyoruz” dedi.

Temele nazar boncuğu atıldı

Konuşmaların ardından Malta Park Katlı Otopark projesinin temel atma töreni gerçekleştirildi. 10 bin 168 metrekare alanda hizmet verecek, zemin kat, 4 kat ve çatı katı olmak üzere 356 araç ve 39 motosiklet kapasiteli Malta Çok Katlı Otoparkının temellerinin tamamlanması niyetiyle. Kazasız bir şekilde tamamlanması niyetiyle temel üzerine nazar boncuğu atılacak, dua okunacak ve kurban kesilecek, ardından düğmeye basılarak üretim çalışmalarına başlanacak. basıldı. -MANİSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu