Teknoloji

AMD Radeon PRO 7000 Serisi Ekran Kartları Türkiye’ye Geldi! – Webtekno

Grafik kartı alanında uzun yıllardır NVIDIA’ya meydan okumaya devam eden AMD, profesyonel alanda da varlığını hissettiriyordu. Nisan ayında tanıtılan ekran kartı serisi Radeon PRO W7000bu rekabeti bir üst seviyeye taşımayı amaçladı.

Bugün bu ekran kartları ülkemiz topraklarına da ayak basmıştır. AMD’nin en güçlü profesyonel grafik kartları Radeon PRO W7900 ve W7800, ülkemizde satışa sunuldu.

AMD Radeon PRO W7000 serisi neler sunuyor?

AMD Radeon Pro W7000 serisi ekran kartları özellikle profesyoneller ve yüksek poligon sayısına sahip modeller.Kusursuz bir şekilde oluşturmayı ve bunlarla çalışmayı kolaylaştırır.

Grafik kartları, görüntü doğruluğu ve renk doğruluğu açısından da günümüz bilgisayarlarındaki standart tüketici grafik kartlarından farklıdır. Seri, AMD’nin en gelişmiş mimarisidir. RDNA 3 mimarisineev sahipleri.

Grafik kartının yenilikçi mimarisi, AMD’nin tescilli AI hızlandırma ve ikinci nesil ışın izleme teknolojileri ile performansı da artırır. Tüm bu iyileştirmelerle ekran kartları, AMD RDNA 2 mimarisine sahip kartlardan daha iyi durumda. 2 kattan fazla performansteklifler.

Profesyonellere yönelik olan bu ekran kartlarında elbette profesyonel yüklerini ortaya koyan hafızalar da bulunuyor. Bu ekran kartları 48 GB’a kadar GDDR6 bellek ev sahipleri. Böylece profesyoneller performans sorunu yaşamadan çok büyük 3D modeller ve ortamlar geliştirip üzerinde çalışabilirler.

Ekran kartları için AMD önerilen satış fiyatını paylaşmadı . Bir önceki nesil profesyonel ekran kartı serisinin amiral gemilerinden biri olan W6800, ülkemizde 80 bin TL civarında satılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu