Haber

Antalya Valisi Hulusi Şahin: Gazze’deki İnsani Dramaya Tepki Vermeliyiz

Antalya Valisi Hulusi Şahin, Gazze’de bir insanlık dramı yaşandığını hatırlatarak, “Bulunan cesetlerin, Avrupa’ya gitmek isteyen Lübnanlı yaklaşık 90 kişi olduğunu tahmin ettiğimiz bir geminin batması sonucu olduğuna dair deliller var” dedi. ” Bir açıklama yaptı.

Konyaaltı Sanayici ve İşadamları Derneği’nden (KONYSİAD) yapılan açıklamaya göre Vali Şahin, derneğin kentte bir otelde düzenlenen toplantısına katılarak iş insanlarıyla bir araya geldi.

Talep ve sorunları dinleyen, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alan Şahin, geçtiğimiz günlerde Antalya’nın bazı ilçelerinde sahile vuran cesetlerle ilgili açıklama yaptı.

“Herkesi birlik olmaya ve tepki göstermeye davet ediyorum”

Parçalanan insan cesetleri birbiri ardına kıyıya vurduktan sonra “Şehirde seri katil mi var?” Soruların sorulmaya başladığını belirten Şahin, şöyle konuştu:

“Bunlar bir seri katil cinayeti olmayabilir ama Gazze’de insanlık trajedisine tanık olduğumuz yanı başımızda soykırım savaşının yaşandığı açık. Bulunan cesetlerin, bir geminin batması sonucu olduğu iddia ediliyor. Lübnan’dan Avrupa’ya gitmek isteyen yaklaşık 90 kişi oradaydı.” “Olduğuna dair deliller var. Bu savaş bir an önce durdurulmazsa benzer manzaralar görebiliriz. Bu nedenle herkesi bu insanlık trajedisine karşı birlik olmaya ve tepki göstermeye davet ediyorum.”

Şahin, sokak hayvanları sorununa da değinerek, bu konuda kanunların açık olduğunu, belediyelerin kısırlaştırma çalışması yapması gerektiğini belirtti.

Trafik sorununa yeni yollar açılmadan sorunun çözülmeyeceğini belirten Şahin, “Yeni yolların yanı sıra mevcut yolların da alt ve üst geçitlerle yeniden düzenlenmesi gerekiyor. Trafik ışıklarını mümkün olduğu kadar azaltmalıyız. Konuyla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Hazırladığımız bazı projelerimiz var. Trafik meselesiyle ilgili çalışmalarımızın bir kısmı da ilerliyor.” “Önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşacağız.” değerlendirmesini yaptı.

KONYSİAD Başkanı İlhami Kaplan da doğa ve çevre odaklı projelere destek verdiklerini söyledi.

Toplantıya İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik ile bazı sivil toplum kuruluşları ile kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu