Haber

Arvasi Ailesi’nden Türk Dünyası Parlamenterler Vakfı’na tam destek

Türk dünyası ülkeleri arasındaki birliği artırmak amacıyla parlamento düzeyinden başlayarak yola çıkan Türk Dünyası Parlamenterler Vakfı (TDPV), adından söz ettirmeye devam ediyor.

Temel; Türk dünyası ülkeleri arasında sosyal, siyasi ve ekonomik alanlarda ikili bağların geliştirilmesi yönünde çalışmalarını sürdürmektedir.

Bu dönemde siyasi ve değerli isimler tarafından ziyaret edilmektedir.

Son olarak Vakfı ziyarete gelen isimlerden biri de Türk milliyetçisi ve sosyolog yazar Seyit Ahmet Arvasi’nin yeğeni Cüneyt Arvasi oldu.

“Hak uğruna sorumluluk almaktan kaçınmayacağım”

Arvasi, ziyaretinde vakfın Abdullah Çalışkan liderliğindeki çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Aynı zamanda gelecekte bu hukuki davada çok daha fazla sorumluluk almaktan kaçınmayacağını da belirtti.

Arvasi, Seyit Ahmet Arvasi’nin yeni yüzyıldaki en büyük hayalinin adı olan Türk Cumhuriyetleri Birliği’nin ışıklarını da gördüğünü belirtti.

Onur Arvas’a takviye mesajı

Arvasi, ziyaretinde, yakında siyasete atılacak olan Çalışma Kurulu Sözcüsü Onur Arvas’a her zaman destek vereceğini ifade etti.

Ay Yıldızlı plaket

Vakıf Başkanı Abdullah Çalışkan, ziyaretinden dolayı kendisine teşekkür ederek, kendisine ay yıldızlı plaket takdim etti.

Çalışkan, bundan sonraki süreç için; “Seyit Ahmet Arvasi’nin niyetini ayda bir kez vakfımızda düzenli olarak yapılacak bir konferansta açıklayacağız.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu