Haber

Banka Dolandırıcıları Esenyurt’ta Yakalandı

ESENYURT’ta FB’yi arayarak kendilerini banka görevlisi olarak tanıtan ve kendi hesaplarına 49 bin lira aktaran 6 zanlı polis tarafından yakalandı.

Esenyurt’ta 25 Temmuz 2023’te polise başvuran FB, kendisini telefonla arayan kişiler tarafından dolandırıldığını söyleyerek şikayetçi oldu. Mağdur FB, “Beni bankadan aradıklarını söylediler. Hesabımda sorun olduğunu ve talimatları uygulamamı istediler. İnternet bankacılığından dediklerini yaptım. Hesabımdaki 49 bin lirayı hesabıma havale ettim. Başka bir hesap. Daha sonra telefonu kapatınca dolandırıldığımı anladım.” söz konusu.

Dolandırıcılık Bürosu Yönetim grupları tarafından başlatılan soruşturmada, zanlıların havale ettikleri parayı hangi banka şubesinden çektikleri belirlendi. Bankanın güvenlik kamerası görüntülerinden parayı alan zanlının kimliği belirlendi. Olayı gerçekleştiren Naci Ç.(35), Cumali K.(26), Yusuf T.(21), Caner A.(21), Habip Ç.(19), Doğukan T.(23) polis tarafından gözaltına alındı. polisin düzenlediği operasyon. .

Zanlılar, Asayiş Şube Müdürlüğü’nde sorguya çekildi. Zanlıların daha önce çok sayıda sabıka kaydının olduğu belirlendi. Evlerinde ruhsatsız silah bulunan zanlılar, işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

– İstanbulpertek-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu