Haber

Büyükşehir Gebze’de kar için alarmda

Büyükşehir, kent merkezinin yanı sıra Gebze bölgesinde de kışa karşı tüm önlemlerini aldı.

Kar yağışına hazır bir kıta olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ilk karın yağışıyla birlikte çalışmalarına başladı. İl merkezinde olduğu gibi tüm ilçelerde de kışa karşı tüm önlemlerini alan gruplar, Kocaeli’nin tamamında olduğu gibi Gebze kırsalında da herhangi bir sorun yaşanmaması için 24 saat kesintisiz kar yağışı hizmeti veriyor.

MUTLU BİR KIŞ DÖNEMİ

Büyükşehir, merkezde olduğu gibi tüm ilçe ve kırsal mahallelerde de kış döneminin sorunsuz geçmesi için gerekli tüm tedbirleri aldı. Araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu cadde ve sokaklarda hummalı çalışma yürüten gruplar, vatandaşların kış dönemini rahat ve huzurlu geçirmesini sağlayacak. Bu kapsamda Fen İşleri Daire Başkanlığı araçları ve tam ekip kadrosu ile teyakkuz halindedir.

24 SAAT KESİNTİSİZ HİZMET

Kocaeli genelinde olduğu gibi Gebze bölgesinde de karla mücadele dört koldan başladı. Gebze’de kar yağışının etkili olmaya başladığı andan itibaren ekip ve ekipmanlarıyla karla mücadele çalışmalarına başlayan Büyükşehir, Gebze bölgesinde 2 vardiya halinde 24 saat görev yapıyor. Eşgüdümlü çalışma grupları, muhtar ve vatandaşların ihbarı üzerine karın etkili olduğu kırsal mahallelerde yolların asfaltlanması için çalışıyor.

EKİPLER KAPALI YOLLARA YOL AÇMAZ

Gebze ve Dilovası ilçelerine bağlı köylerde kapalı yol bırakmayan büyükşehir grupları, üst geçitlerde ve yaya trafiğinin yoğun olduğu alanlarda tuzlama çalışması yaparak olası aksiliklere karşı önlem alıyor. Büyükşehir, Gebze ve Dilovası’ndaki köyler ile Kirazpınar, Gebze Organize Sanayi Bölgesi (GOSB) yan yollarını kapsayan sorumluluk alanlarında 48 işçi, 8 PTO, 1 Tuzlama Robotu, 1 Greyder, 1 Yükleyici, 5 JCB ve 5 Traktör ile ve Şekerpınar yan yolları. görev yapmak.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haberkaynasli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu