Haber

Cephe operasyonu: 47 ilde 490 şüpheliden 237’si tutuklandı

Mali suçlara yönelik “Paravan” adı verilen operasyon kapsamında 47 ilde 490 şüpheliden 237’si tutuklandı.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, yüzlerce kişiyi mağdur eden mali kabahat örgütlerine yönelik il Cumhuriyet başsavcılıklarının talimatıyla Kaçakçılık ve Organize Kabahatler Başkanlığı koordinasyonunda “Paravan” operasyonu başlatıldı. vatandaşa ve devlete milyonlarca lira kazandırdı.

Ekiplerin yaklaşık 6 aydır yürüttüğü planlı çalışmalar sonucunda 490 zanlı “nitelikli dolandırıcılık”, “resmi ve özel belgede sahtecilik”, “para sahteciliği”, “ihaleye fesat karıştırma”, “ihlal” suçlarından suçlu bulundu. vergi usul kanunu”, “sınav usulsüzlükleri” ve “tefecilik”. “Klasik ve posta tefecilik” suçlarını işledikleri belirlendi.

Soruşturma kapsamında sabah saatlerinde 47 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonda 237 şüpheli gözaltına alındı.

Zanlıların ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda 3 ruhsatsız tabanca, 3 şarjör, 102 fişek, 9 farklı kişi adına düzenlenmiş engelli sağlık raporu, çok sayıda altın ve ziynet eşyası ile çeşitli belgeler ele geçirildi.

“Devletimizin ve milletimizin çıkarları önceliğimizdir”

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 490 şüpheliden 237’sinin gözaltına alındığı operasyonun devam ettiğini belirterek, “Devletimizin ve milletimizin çıkarları önceliğimizdir. Emeği geçen tüm kahramanlarımızı kutluyorum. Suç ve suçlularla mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir.” terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu