Ekonomi

Çin, Modern Koruma Tarımını Geliştirmeye Yönelik İlk Planını Açıkladı

şekilIndex0

PEKİN, 16 Haziran (Xinhua) — Çin, 2023-2030 döneminde şube için dört temel misyon belirleyerek çağdaş korumacı tarımı geliştirmeye yönelik ilk planını duyurdu.

Ülkenin Tarım ve Köyişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada, diğer üç devlet kurumuyla ortaklaşa hazırlanan stratejinin, modern koruma tarımının güç verimli ve makine faaliyetlerine uygun olması gerektiğini ve hayvancılığın üretken ve ağır kalkınmaya dayalı olması gerektiğini söyledi. Perşembe günü bir açıklama.

Plana göre, balıkçılık dairesi ekolojik su ürünleri yetiştiriciliğine odaklanacak ve tarımsal eserlerin modern lojistik tesislerde depolanması, korunması ve kurutulması yüklenecek.

Planda, 2030 yılına kadar koruyucu tarımın sektöre katkısında makineleşme oranının yüzde 60’a, bilimsel ve teknolojik ilerlemenin ise yüzde 70’e ulaşacağı belirtildi. çağdaş koruma tarımı için inşa edilmiştir.

Plan kapsamında ülke, politika güçlendirmeyi güçlendirecek ve sosyal sermayeyi, yatırım sübvansiyonları ve özel tahviller gibi önlemler yoluyla çağdaş korumacı tarımın gelişimine aktif olarak yatırım yapmaya teşvik edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu