Ekonomi

Çin’den emlak sektörünü destekleme sözü

Çin’in önde gelen liderleri, iç tüketim talebini artırmaya ve iç borç risklerini ele almaya yönelik diğer taahhütlerin ortasında, istikrarlı istihdamı stratejik bir hedefe yükseltirken, kuşatma altındaemlak sektörü için “politikaları zamanında ayarlama ve optimize etme” sözü veren.

Pazartesi günü geç saatlerde Politbüro’nun üç aylık toplantısında yayınlanan açıklamaya göre, Lider Xi Jinping başkanlığındaki Komünist Parti’nin üst karar alma organı, “döngüsel olmayan” bir politika izleyeceğini ve büyük ölçüde ihtiyatlı bir para politikasına ve proaktif maliye politikasına bağlı kalacağını söyledi.

Temmuz ayındaki Politbüro toplantısı, Çin’in yılın ikinci yarısı için ekonomi politikalarının tonunu belirliyor ve piyasa gözlemcileri, dünyanın en büyük ikinci ekonomisinde sendeleyen büyüme için politika desteği konusunda daha sağlam rehberlik bekliyor.

Politbüro’dan yapılan açıklamada Shinhua, “Şu anda ekonomi, esas olarak yetersiz iç talep, bazı işletmelerin işleyişindeki zorluklar, kilit alanlarda çok sayıda risk ve gizli tehlikeler ve acımasız ve karmaşık bir dış ortam nedeniyle yeni zorluklarla karşı karşıya” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu