Yaşam

Doğan Şentürk kimdir, nerelidir? Doğan Şentürk Hakkında Sorular

Son dönemde merak edilen isimlerin başında Doğan Şentürk geliyor. Doğan Şentürk’ün kariyeri vatandaşların merak konusu oldu. Doğan Şentürk’ün hayatını merak edenler, arama motorlarında araştırmalarına başladı. ‘Doğan Şentürk kimdir, kaç yaşında, nerelidir?’ Bunun gibi sorular internette cevap arıyor. İşte Doğan Şentürk’ün biyografisi.

Doğan Şentürk kimdir?

Doğan Şentürk, 23 Nisan 1968’de Ardahan’da doğdu. İlköğrenimini Ardahan’da, lise ve üniversite eğitimini İstanbul’da tamamladı. İstanbul Atatürk Erkek Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olmuştur. Gazetecilik kariyerine 1987 yılında Sabah gazetesinde başladı. Birçok kanalda muhabirlik yaptı. İlk kitabı Saddam’s Baas: The Arab League of the Middle East’i 2003’te yayımladı ve 2006’da FOX Haber ve Spor Genel Yayın Yönetmeni olarak göreve başladı. Doğan Şentürk, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesidir. , Basın Konseyi Yüksek Kurulu, TSYD, Fenerbahçe Spor Kulübü kongre delegesi ve 1907 Derneği üyesi.

Doğan Şentürk’ün aldığı ödüller

  • 1993 – Yunan televizyonu Alpha – Onur Ödülü

  • 1996 – Türkiye Gazeteciler Cemiyeti – En İyi Haber Programı Ödülü

Doğan Şentürk kitapları

  • 2003 – Saddam’ın Baas’ı: Ortadoğu’nun Arap Birliği Rüyası

Doğan Şentürk’ün mesleği

Gazeteciliğe 1987 yılında Sabah’ta başlayan Şentürk, ilk özel televizyon Star’da muhabirlik yaptı, aynı zamanda Kanal D ve Kanal 6’da muhabirlik yaptı. CTV’de İstanbul temsilciliği ve BRT’de haber editörlüğü yaptı. TGRT ve TGRT Haber.

ozalphaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu