Yaşam

Evinde yaşamını yitiren Güzin Çorağan’ın son görüntüsü ortaya çıktı

Bir döneme damgasını vuran Bizimkiler dizisinde Alman karakter Davut’un eşi Ulviye’yi canlandıran Güzin Çorağan, 79 yaşında hayatını kaybetti. Oyuncu Tayfun Çorağan, uğurlanan oyuncunun son görüntüsünü yayınladı. yakın zamanda yaptığı son yolculuk.

ZAYIFLIK DİKKAT ÇEKTİ

Ölümüyle sevenlerinin yasını tutan Çorağan’ın son görüntüde oldukça halsiz olduğu ve yürümekte zorlandığı görülüyor. Rezidansın içinde elinde bastonla yürüyen oyuncu, görüntüdeki köpeklerini çok seviyor.

CENAZE TÖRENİNDE SORUMLULUK

Evinde yaşamını yitiren Güzin Çorağan, geçtiğimiz günlerde Balıkesir’deki son yolculuğuna uğurlandı. Balıkesir’de vatandaşların katılımıyla kılınan cenaze namazının ardından Çorağan, mahalle mezarlığına defnedildi. Oyuncunun cenazesine yakın çevresi dışında oyuncu arkadaşlarından kimse katılmadı.

GÜZİN ÇORAĞAN KİMDİR?

Dönemin en çok izlenen dizilerinden Bizimkiler’deki Ulrike/Ulviye rolüyle tanınan Çorağan, 1943’te doğdu. Uzun tiyatro kariyerinin ardından 1962’de Bursa Oda Tiyatrosu’nda oyunculuğa adım atan Güzin Çorağan, yönetmenlik yaptı. Atıf Yılmaz’dan “Asiye Nasıl Kurtulur”. Yaptığı sinema ile sinema dünyasına adım attı. 1987’de Salute Band, 1988’de Düttürü Dünya ve 1989’da Karılar Kuğulu gibi sinema filmlerinde rol alan Çorağan, son olarak Maskeli Beşler ve Hanımın Çiftliği yapımlarında rol almıştır.

Alakalı haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu