Haber

Fatih Portakal’dan kulis: Kılıçdaroğlu seçilirse Adalet ve Enerji Bakanı belli olacak

Çanakkale mitinginde halka seslenen CHP Genel Lideri ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, seçilmesi halinde kabinede yer almayı planladığı iki ismi ilk kez açıkladı. Çanakkale mitinginde yanına CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın ve Muharrem Erkek’i alan Kılıçdaroğlu, “Unutmayın. Balıkesir’in de Çanakkale’nin de bakanı olacak” dedi.

Sözcü TV’deki yayında konuşan Portakal, iki isim için düşünülen bakanlıkları açıkladı. Turuncu; Erkek’in Adalet Bakanı, Akın’ın da Güç Bakanı olarak kabul edildiğini söyledi.

Turuncu açıklıyor:

“Sizinle önemli bir haberi paylaşayım. Daha doğrusu bir kulis bilgisi. Millet İttifakı iktidara gelirse bakan olacak iki isim belli oldu. Kılıçdaroğlu seçilirse Muharrem Erkek ve Ahmet Akın bakan olacak. Bunlar Orada da isimler tanıtıldı.Çünkü bu iki isim milletvekili adayı olarak atandı.İkisi de genel başkan yardımcısı. Bildiğim ve öğrendiğim kadarıyla Kılıçdaroğlu’nun seçilmesi durumunda Adalet Bakanı Muharrem Erkek olacak. Enerji Bakanlığı Ahmet Akın’ın tezidir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu