Haber

Hakan Atilla’nın ‘Seyahat’ İsyanı! “Pasaportuma El Koydular, Karakola götürülüyorum”

Eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla, yurt dışına çıkmaya çalışırken pasaportuna el konulduğunu ve polis merkezine götürüldüğünü açıkladı.

2017 yılında ABD’de gözaltına alınan ve İran yaptırımlarını delmekle suçlanan eski Halk Bankası Genel Müdürü Hakan Atilla, Instagram hesabından yaptığı bir paylaşımla pasaportuna el konulduğunu duyurdu.

Sosyal medya hesabından polis merkezine götürüldüğünü duyuran Atilla, şu ifadeleri kullandı:

Ailenizle Kıbrıs’a gitmek istediğinizde pasaportunuza el konulması istenir ve çıkış yasağı size bildirilmek üzere karakola götürülür.

Nedeni belli değil, yasağı kimin koyduğu belli değil. Havaalanlarında alıkonulmaya alışkınım ama bu ailemin ayıbı.

Yıllarca vatanımıza hizmet ettik. Sahip çıktık, sahip çıktık, sahip çıktık. Karşılığında gördüğümüz muamele gözaltıdır. Keser döner, kul döner, hesap bir gün döner”

Ne oldu?

Atilla, 27 Mart 2017’de ABD’de gözaltına alındı ​​ve bu ülkede İran yaptırımlarını ihlal ettiği iddiasıyla açılan davada tek sanık olarak yargılandı. 32 ay hapis cezasına çarptırılan Atilla, 19 Temmuz 2019’da tahliye oldu.

Atilla, Türkiye’ye dönmesinin ardından Ekim 2019’da Borsa İstanbul’un genel müdürlüğüne atandı. Borsa İstanbul’un en büyük ikinci hissedarı olan Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) karara itiraz ederek hisselerini satışa çıkardı. Aralık 2015’te.

Atilla, 8 Mart 2021’de istifa etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu