Haber

Hakan Ural’ın ifadesi alındı

Bir televizyon kanalındaki programında SB isimli vatandaşa hakaret ettiği iddia edilen Hakan Ural’ın ifadesi alındı.

Şikayetçi SB’nin, avukatı aracılığıyla İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunduğu 11 Nisan 2023 tarihli şikâyet dilekçesinde, bir televizyon kanalında yayınlanan programında Hakan Ural’ın kendisine hakaret ettiğini iddia ettiği öğrenildi. Soruşturma belgesinin görevsizlik kararıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilmesinin ardından dosya, görevsizlik kararıyla Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi. Soruşturma savcısının, Hakan Ural’ın ifadesinin alınması ve ifade tutanağının gönderilmesi için Hakan Ural’ın adresinin bulunduğu Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne arama emri yazdığı, polis karakolunun 10 Kasım’da yaptığı çağrıya rağmen, hakkında soruşturma başlatıldığı öğrenildi. 2023 Ural başvuru yapmadı. Öte yandan Hakan Ural’ın avukatıyla telefon görüşmesi yapıldığı, konunun avukatına iletildiği ancak ifadeye başvuramayacağına dair tutanak tutulduğu da öğrenildi.

Soruşturma savcısı tarafından Hakan Ural’ın gözaltına alınarak ifadesini almak üzere adliyeye getirilmesi yönünde talimat yazıldı. Talimat yerine getirilemediği için 6 Aralık 2023’te Hakan Ural’ın ikamet ettiği bölgedeki Emniyet Müdürlüğü’ne öncelikle sözünün alınması, alınamaması halinde ise emir yazıldığı ortaya çıktı. Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri mesai saatleri içerisinde adliyede hazır olun. Daha sonra Hakan Ural’ın adreste bulunamadığı, ulaşılamadığı öğrenildi ve bu nedenle bulunamayacağına dair tutanak düzenlendi. Tüm yazılı emirlere rağmen kolluk tarafından ifadesi alınamadığı ve talimat yerine getirilemediği için soruşturma savcısının 23 Ocak 2024’te Hakan Ural’ın gözaltına alınması ve tutuklanması yönünde talimat yazdığı öğrenildi. sorgulanmak üzere savcılığa götürüldü, aksi takdirde sorumlular hakkında yasal işlem başlatılacaktı.

Ural’ın ifadesi alındı

Hakan Ural’ın 26 Ocak 2024 tarihinde gece ve mesai saatleri dışında gözaltına alındığının Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na bildirilmesi üzerine, tutuklanmaması, hakaret suçundan ifadesinin alınması ve serbest bırakılması için yazılı talimat verildi. derhal kendisine şikayet konusu olan hakaret suçundan Ural’ın ifadesi verildi. Götürüldüğü öğrenildi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu