Teknoloji

Huawei Pura 70 Ultra, DXOMARK Tarihinin En Yüksek Puanını Aldı

Huawei her zaman olduğu gibi DXOMARK’ta yine zirveye yerleşti. Huawei Pura 70 Ultra’nın kapsamlı bir incelemesinin ardından, ünlü teknoloji laboratuvarı DXOMARK, akıllı telefonu 163 puanla DXOMARK’ın en iyi akıllı telefon kamerası olarak belirledi.

DXOMARK, incelemesinde kameranın Otomatik Odaklama özelliğini vurgulayarak, test edilen koşullarda kameraya 125 puan verdi. Akıllı telefonun üzerindeki Ultra Parlak Pop-Out Kamera, 1inç sensör boyutuna ve F1,6 diyafram açıklığına sahip. Telefondaki Gelişmiş Döner İletim Sistemi, kameranın çekim sırasında kendiliğinden uzayarak dahili kamera yapısı içinde daha fazla alan yaratabiliyor. DXOMARK, yaptığı incelemede, kameranın “dinamik aralığının çok geniş olduğunu ve fotoğraflar HDR ekranda görüntülendiğinde kontrastların olağanüstü olduğunu” ve ayrıca “renklerin HDR ekranda çok hoş olduğunu” belirtiyor.

Pura 70 Ultra’nın diğer kameraları arasında yeni nesil Ultra Parlak Makro Telefoto Kamera bulunuyor. F2.1 diyafram açıklığına sahip periskop telefoto kamerası, uzun mesafeli kaydırmalı zoom’u destekliyor. DXOMARK, Ultra Parlak makro telefoto fotoğraf makinesinin yakınlaştırma özelliğini 164 puanla değerlendirdi. İncelemede ayrıca, telefoto zoom kameranın test edilen tüm aralıklarda zoom ile yüksek düzeyde ayrıntı üretebildiği ve düşük ışık koşullarında dahi düşük gürültü seviyelerine sahip olduğu vurgulandı.

Bununla birlikte, Huawei yıllık fotoğraf yarışması HUAWEI XMAGE Awards 2024’ü resmi olarak başlatmasının yanında, “Kalpleri Isıtan Bir Dünya – Huawei Fotoğrafçılığının 12 Yılı” teması altında açılan HUAWEI XMAGE Global Sergisi’ni de tanıttı. Sergide, milyonlarca başvuru arasından seçilen ve Huawei akıllı telefonlar tarafından çekilen yaklaşık 300 fotoğraf sergileniyor.

Bu yılki XMAGE Ödülleri, Huawei’nin Anlık Görüntü, Portre fotoğrafçılığı, telefoto ve makro fotoğrafçılık ve renk stilindeki liderliğini sergileyen “Anlar”, “Yüzler”, “Çok Uzak Çok Yakın” ve “Stil” gibi yeni kategoriler sunuyor. Ayrıca şirket, sanatçıları Huawei’nin amiral gemilerini kullanarak çeşitli ifade biçimlerini ve temaları keşfetmeye teşvik etmek için “Pura Serisinin En İyisi” ve “Mate Serisinin En İyisi” gibi yeni ödüller oluşturdu.

HUAWEI XMAGE Awards 2024 için kayıtlar şu anda açık ve 15 Eylül 2024 tarihinde Pekin saatiyle 24:00’te (GMT+8) kapanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu