Haber

Kayserispor’dan Onur Bulut açıklaması

Kayserispor Kulübü Basın Sözcüsü Samet Koç, Beşiktaş’ın kadrosuna kattığını açıkladığı sağ bek Onur Bulut’un sözleşmesiyle ilgili açıklama yaptı.

Koç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Kayserispor olarak Beşiktaş yönetimine tepkilerini en üst düzeyde getirdiklerini belirtti.

“Onur transferinde rakibimiz olan kulüp maalesef dezenformasyonla haklı çıkacağını düşünüyor.” Koç, dönem içinde Onur Bulut ile sözleşmesini 3 yıllığına uzattıklarını söyledi.

Sözleşmenin TFF’ye tescil edildiğini vurgulayan Samet Koç, şunları söyledi:

“Ardından BJK’dan 1.25 milyon Euro’luk yazılı teklif aldık. Teklife 3.5 milyon Euro + KDV şeklinde yazılı yanıt verdik. Bunun üzerine BJK açıklama yapmadan 1 milyon Euro’luk havale gönderdi. Bunu da haksız yere ödedik. BJK’ya iade ettik.Futbolcunun BJK ile sözleşme imzaladığı sosyal medyada duyurulduğu gibi.Ertesi gün makbuz üzerine ibare yazıldı ve para tarafımıza tekrar gönderildi.İade talebimizi yeniledik. BJK’ya ihtar göndererek 3.5 milyon Euro + KDV, “Çıkış hakkımız olmadığını beyan ettik. Kulübümüz ile Onur Bulut arasında çıkış hakkı ile ilgili herhangi bir protokol bulunmamaktadır. Konu artık hukuki zeminde tartışılıyor. Şu anda deprem birinci önceliğimiz. Hayat normale dönmeye başlar başlamaz BJK’ya gereken cevabı vereceğimizden şüpheniz olmasın.”

Koç, “Depremin ilk günlerinde bize açıklama yapmadan para gönderen Beşiktaş Kulübü’nün maaşlı yöneticilerini arayıp ‘Kayseri’de şok oldu, geçmiş olsun’ demeni bekliyorduk. ifadelerini kullandı.

Beşiktaş, Yukatel Kayserispor ile sözleşmesini tek taraflı olarak fesheden 28 yaşındaki sağ bek Onur Bulut’u transfer ettiğini 8 Şubat’ta açıklamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu