Haber

Özdağ’ın suç zinciri Türkiye’yi sardı! Ölümcül provokasyona Anıtkabir kılıfı

   HABER7

Türkiye ile Suriye arasında uzun yıllardır süren gerginlik yapılan üst düzey karşılıklı açıklamalarla yerini normalleşme iklimine bıraktı. İki ülkeden verilen mesajlara son olarak devletin en üst kademesi dahil oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad görüşebileceklerini açıklarken bir el yine devreye girdi.

NORMALLEŞME GİRİŞİMİNE SABOTAJ

Türkiye’deki mülteci sorununun çözülmesi ve güney sınırlarımızda kurulmak istenen terör devletinin engellenmesi için Ankara ile Şam arasında karşılıklı iyimser mesajlar devam ederken süreci baltalamak isteyen güruh devreye girdi. Kayseri’de yabancı uyruklu bir kişinin, 5 yaşındaki yabancı uyruklu bir kız çocuğunu taciz ettiği iddiası üzerine Suriyelilere karşı bir toplumsal hareket başlatılmak istendi. 

İLK ADIM ONDAN

Türkiye’deki fitilin ateşini ise yıllardır Türk halkını Suriyelilere karşı kışkırtan ve ırkçı söylemler üzerinden politikalar geliştiren Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ‘dan geldi. Kayseri’deki provokasyonların başlamasından hemen sonra sosyal medya hesabından paylaşımlara başlayan Ümit Özdağ, kentteki Suriyelilere ait ev ve işyerlerini tek tek hedef göstererek vatandaşlarımızı adeta bu adreslere karşı saldırı düzenlemeye davet etti. Özdağ‘ın başını çektiği provokasyonların ardından Suriye’nin kuzeyinde askerlerimizin olduğu bölgeye sıçrayan gerginlik sonrası bölgedeki Mehmetçiklerimiz zor anlar yaşadı.

ATATÜRK’ÜN ARKASINA SIĞINDI

Kayseri’deki provokasyonu ortaya çıkan Özdağ, yaşananlar sonrası ise Mustafa Kemal Atatürk’ün arkasına sığındı. Türkleri, Suriyelilere karşı provoke eden Özdağ, Atatürk‘ün askeri olduğu için hedef alındığını söyledi.

Ancak Kayseri olayları Ümit Özdağ‘ın ilk skandalı değil. Özdağ bugüne kadar çok sayıda provokasyona imza attı. Söz konusu Suriyeli mülteciler olunca provokatörlük talimatlarına varıncaya kadar birçok skandalda yer alan Özdağ, yerli ve milli yazılımcıları aşağılayıp, İsrail’i boykot eden Türklere hakaret etmekten de geri durmuyor.

“TALİMATLARI ÖZDAĞ’DAN ALIYORUM”

Nefret operasyonu kapsamında gözaltına alınanlar arasında yer alan Ambargo TV’nin çalışanı İranlı Ramin Saeidi,sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımların talimatını Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’dan aldığını söylemişti. 

Saeidi’nin ifadesinde “Yapılan paylaşımların içeriğini ben belirlemiyordum. Bana direk Ümit Özdağ tarafından talepte bulunuluyordu. Ben bu talepler doğrultusunda videoların kurgu ve edit işlemlerini yapıp benden istenildiği şekilde kendilerine gösteriyordum.” demişti.

BOYKOTA GİDENLERE HAKARET 

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Samsun’da İsrail’in mallarını boykot eden duyarlı vatandaşlara hakaret etmişti. Samsun’da Starbucks’ta oturan gençleri ziyaret eden Özdağ, “Buradakiler İsrail’i desteklemiyor. Asıl İsrail’i destekleyenler kahve döken salaklardır.” demişti. 


VİDEOLARI ÇARPITARAK YAYINLADI

Özdağ, sosyal medya hesabından yayınladığı videolarda ise görüntüleri çarpıtarak yayınlamıştı. Özdağ, geçtiğimiz ay yayınladığı “Johnny somali” isimli videoda gerçekleri olduğundan farklı şekilde yayınladı. Özdağ, video paylaşımında “Japon polisi kadınları taciz edene bu şekilde davranıp caydırıcı olması için filme alıyor ve sınır dışı ediyor. Türkiye’de ise Süleyman Soylu tacizci Afganların aslında taciz etmediklerini, öz çekim yaptıklarını söylüyordu. Zafer Partisi iktidarında Japon polisinin yaptığını yapacağız. Kadınları taciz eden Türklere de Atatürk döneminde ne yapılıyorsa aynısını uygulayacağız.” ifadelerini kullanmıştı. 


YALANLARINA ASKERİMİZİ DE ALET ETTİ

Ümit Özdağ’ın sosyal medya hesabından “Bana emekli Jandarma Albay gönderdi” diyerek paylaştığı mültecilere ilişkin fotoğrafın 2 yıl önce Afganistan’da çekildiği ortaya çıkmıştı. Özdağ Türkiye’de çekildiğini öne sürdüğü görüntüye ilişkin “Emekli bir jandarma albayın bana ilettiği fotoğrafı ve notu paylaşıyorum: “Sırt çantaları yok… Yedek giysileri yok… Ellerinde bir şişe su yok… Aralarında şişman yok… Kadın, yaşlı, çoluk çocuk yok… Tamamı genç erkekler… 3 bin km öteden değil de 5 dakikalık yoldan gelmiş gibiler… Hiç birinde yorgunluk belirtisi yok… Asker nizamında yürüyorlar… Endişeli ya da üzgün değiller… Hepsi neşeli ve özgüvenli… Her şeye benziyorlar ama sığınmacıya asla! Nasıl bir plan kurdular çıkar kokusu ancak; Çok büyük bir ihanete uğradığımız çok açık.” Vatanımızı ve ailemizi savunacağız.” demişti.


YUMRUKLU SALDIRGANA ARKA ÇIKTI

İstanbul’da 1 Ocak’ta düzenlenen “Şehitlerimize Rahmet, Filistin’e Destek, İsrail’e Lanet” yürüyüşünden Kelime-i Tevhid yazılı flamayla dönen vatandaşa Ege Akersoy isimli hazımsız tarafından yumruklu saldırı gerçekleşmişti. Özdağ, Akersoy’un daha önce hiç kavga etmediğini iddia ederek, babasıyla görüşmesinden bazı notlar aktarıp saldırganı masumlaştırmaya çalışmıştı.

YERLİ VE MİLLİ MÜHENDİSLER DE HEDEFİNDE

Sözde ‘Türkçülük’ yapan Ümit Özdağ, savunma sanayiinde büyük başarılara imza atan Türk mühendislerini hedef almıştı. “İyi bir Müslümansan roket yapamazsın” diyen Özdağ, Türk mühendisleri için “vasat altı” ifadesini kullandı.

KAYNAK: HABER7

posof-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu