Haber

Özel Sporcular Dünya Spor Başkenti Konya’da Avrupa Şampiyonasına Hazırlanıyor

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu bünyesinde bulunan Down Sendromlu Futsal Milli Takımı, 3-10 Eylül tarihlerinde İtalya’nın Padova kentinde gerçekleştirilecek olan Down Sendromlular Avrupa Futsal Şampiyonası’na hazırlık kampını 2023 Dünya Spor Başkenti Konya’da Konya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenliyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Down Sendromlu Futsal Milli Takımını Konya’da ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirterek, sporculara başarılar diledi.


Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu (TÖSSF) bünyesinde bulunan Down Sendromlu Futsal Milli Takımı, Konya Büyükşehir Belediyesi konutunda Down Sendromlu Futsal Avrupa Şampiyonası hazırlık kampına devam ediyor.

4-11 Ekim 2021 tarihlerinde İtalya’da kazandığı Avrupa Şampiyonası’nın ardından Down Sendromlu Futsal Milli Takımı, 1-10 Nisan 2022 tarihlerinde Peru’nun Lima kentinde düzenlenen Down Futsal Dünya Şampiyonası’nda büyük bir başarıya imza atarak dünya üçüncüsü olarak ülkemizi gururlandırdı.

Hedefi 3-10 Eylül tarihleri ​​arasında İtalya’nın Padova kentinde gerçekleştirilecek olan Down Sendromlular Futsal Avrupa Şampiyonası olan milli grubumuz, amacına ulaşmak için Konya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Dünya Spor Başkenti Konya’da dördüncü antrenman kampını düzenliyor.

Selçuklu 75. Yıl Spor Salonu’nda ikili idmanlarla çalışmalarını sürdüren milli takımımız, 21 Temmuz’da Konya kampını akşam antrenmanıyla tamamlayacak.

BAŞKAN ALTAY BAŞARILAR DİLİYOR

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Down Sendromlu Futsal Milli Takımı’nı Konya’da ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirterek, “Avrupa Şampiyonası yolunda gençlerimize katkı sağlamak şehrimiz için çok değerli. Kalbimiz her zaman onlarla olacak. Milli Takımımıza sonuna kadar güveniyor ve şampiyon olacaklarına yürekten inanıyoruz” dedi.

ULUSLARARASI GOL ŞAMPİYONASI

Down Sendromlu Futsal Ulusal Grubu Teknik Sorumlusu İbrahim Acar, gönüllerin şehri 2023 Dünya Spor Başkenti Konya’da bulunmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Millilerin şampiyonaya en uygun şekilde hazırlandığını vurgulayan Acar, sağladığı imkanlar için Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür etti.

Milli Grup oyuncuları da şampiyonluk için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek, konut sahibi oldukları için Konya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu