Yaşam

Üsküdar’da 8. Kitap Fuarı Yarın Başlıyor

Faaliyetleriyle Üsküdar’ı İstanbul’un kültür sanat merkezi haline getiren Üsküdar Belediyesi tarafından her yıl klasik olarak düzenlenen Kitap Fuarı’nın 8.’si başlıyor.

Türk tarihçi, yazar, akademisyen Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın açılışını yapacağı fuar, 9 gün boyunca kültür-sanat, tarih, bilim ve kitap dünyasının en çok takip edilen isimlerini İstanbullularla buluşturacak.

120 yayınevi ve 500 yazarın katılımıyla 840 sempozyum ve etkinliğin gerçekleştirileceği fuarda en güzel fotoğrafları çekenlere sürpriz hediyeler verilecek.

Türk tarihçi, akademisyen ve yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın onursal yazarlığını üstlendiği 8. Kitap Fuarı, tarih, kültür, sanat ve bilim dünyasının önde gelen isimlerini, Türkiye’nin 500 yayınevini, 120 yayınevini bir araya getirecek. Türkiye’nin önde gelen yayınevlerinden yüzlerce eserin okuyucu beğenisine sunulduğu fuarda, Türkiye’den onlarca yazar ve ünlü ismin katıldığı 840 sempozyum ve söyleşi etkinliği gerçekleştirildi. Nabi Avcı’ya Cemil Meriç, Cengiz Aytmatov, Mim Kemal Öke, Beşir Ayvazoğlu, İskender Pala. ayarlanacak.

Fuar tüm İstanbulluları kültür ve edebiyat dolu bir yolculuğa çıkaracak. Ziyaretçileri özel ödüllerin beklediği fuarda imza etkinlikleri de yapılacak. Fuarın ilk gününde Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın Tarih Boyunca Üsküdar başlıklı söyleşisi yapılacak. Cumhurbaşkanlığı İrtibat Lideri Fahrettin Altun, 6 Mayıs Cumartesi günü özel bir söyleşiyle yeniden kitapseverlerle buluşacak.

Fuarı en iyi yansıtan fotoğraf ödüllendirilecektir.

Fuarın en ilgi çekici etkinliklerinden biri de Fotoğraf Yarışması olacak. Fuarın en güzel fotoğrafını çeken kitapseverleri çok özel ikramlar bekliyor. Yarışmada 25 kitapla 1., Nevmekan Selimiye’de 2 kişilik kahvaltı, 100 kitapla 2., özel tasarlanmış Üsküdar Kütüphanesi ile Nevmekan Selimiye’de 2 kişilik akşam yemeği, 50 kitapla 3., Nevmekan Selimiye’de 2 kişilik Akşam Yemeği de ödüllendirilecektir.

TARİH: 29 NİSAN CUMARTESİ

SAAT: 12.00 AÇILIŞ, İLBER ORTAYLI

YER: BAĞLARBAŞI KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-bornova.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu