Haber

Yeşil Sol Parti Milletvekili Tülay Hatimoğulları Oruç, depremlerden etkilenen illerde faturaların devlet tarafından ödenmesini istedi.

Yeşil Sol Parti Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları Oruç, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen 11 ilin elektrik, su ve doğalgaz faturalarının hayat normale dönene kadar devlet tarafından karşılanmasını talep etti.

Oruç, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, dün Adana Kozan’da meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki depremde bazı vatandaşların yüksekten atlama veya üzerlerine bir cisim düşmesi sonucu yaralandığını hatırlattı.

Olası bir büyük depremde kentteki yüksek binaların yıkıcı etkisinin Kahramanmaraş’ta şubat ayındaki depremlerden çok daha büyük olacağını ifade eden Oruç, bu nedenle özellikle İstanbul ve Adana’da acil önlem alınması gerektiğini söyledi. nüfus ağır.

Yeşil Sol Parti üyesi Oruç, Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremlerin ardından bölge halkının zor günlerden geçtiğini, elektrik, su ve doğalgaz faturalarının tahsil edilmesiyle bu dertlere bir yenisinin daha eklendiğini söyledi.

Sarsıntılı bölgede fatura tahsilatına bir an önce son verilmesini istediklerini belirten Oruç, “Her şey normalleşmiş gibi birkaç aydır ertelenen elektrik, su ve doğalgaz faturalarını tahsil etmek için yola çıktılar. O kadar ağır bir yıkım oldu ki insanlar işsiz, hayat adeta felç oldu ve daha depremin ilk günü. Şu anda yaşayan insanlardan hangi hakla, hangi vicdanla elektrik ve su faturası istiyorsunuz? Tüm bu faturalar derhal silinmeli ve hayat normale dönene kadar bu kişilerin elektrik, su ve doğalgaz ihtiyaçları halk tarafından karşılanmalıdır. Vicdani, doğru ve adil olan budur.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu