Yaşam

Ana Şehir Projesi’nde ‘Değiştir Dönüşüm’ atölyesi başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Ana Şehir Sağlıklı Yaşam’ projesi, spordan sosyal ve kültürel faaliyetlere, eğitimden danışmanlık hizmetlerine kadar birçok hizmeti bir arada sunuyor. Bu hizmetlere ek olarak gelecek nesillere bırakacağımız evreni daha yaşanır kılmak hedefiyle ‘Değiştir Dönüşüm’ atölyeleri başlatıldı.

GÖNDERMİYORUZ, DEĞERLENDİRİYORUZ

Anne Kent katılımcıları, bilinçli tüketici olma yolunda meskenlerdeki şişe, kavanoz ve bardakları hoş birer süs olarak gördüklerini belirterek, “Hayal gücümüzle evlerimizi süsleyecek nostaljik süsler tasarlıyoruz. Bu sayede evlerdeki fazla eşyaları bu atölyede atarak çevreyi kirletme potansiyelini ortadan kaldırmış oluyoruz.”

ÜRETMENİN MEMNUNİYETİ YAŞANIYOR

Doğanın bize sunduğu hammaddeler ve konutlarda bulunan malzemeler, tüketimin azaltılmasına zemin hazırlayarak üretmekten memnun olan Anne Kent katılımcıları ile birleştirilir. Böylece maliyetsiz yeniden kullanılabilir vazolar ve oda spreyi şişeleri tasarlanır. Atölyeye katılan kadınlar, sosyal bir ortamda arkadaşlıklarını pekiştirerek kaliteli zaman geçirme fırsatı buluyor.

ATIKLARIN GERİ DÖNÜŞÜMÜ

Çevremizde gördüğümüz çöplerin aslında değersiz çöpler olmadığını belirten yetkililer, çöplerde görülen pek çok şeyin yeniden kullanılabileceğini veya hammadde olarak değerlendirilebileceğini söylediler.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu