Haber

Belçika’da polis 9 yaşındaki çocuğa müdahale etti

Belçika’da polis, okulda zorluk yaşadığı gerekçesiyle 9 yaşındaki çocuğa ellerini arkadan bağlayıp yere yatırarak müdahale etti.

Belçika basınında yer alan habere göre, Nalinnes kentinde polis, 5 Eylül’de Nalinnes Özel Eğitim İlköğretim Okulu’nda arkadaşıyla tartışan 9 yaşındaki Mathis’e okul girişinde saldırdı.

Annesinin çektiği görüntülerde, polisin siyahi çocuğun ellerini arkasından bağlayıp yere yatırdığı görülüyor.

Anne Rita, oğlunu okuldan alması için acil davet aldığını ve gittiğinde söz konusu müdahaleyle karşı karşıya kaldığını belirterek, “Aklıma Georges Floyd’un görüntüsü geldi.” ifadesini kullandı.

Oğlunun bir öğrencinin ırkçı hakaretlerine maruz kalması nedeniyle sınır krizi yaşadığını, öğrencinin oğluna “pis zenci” dediğini anlatan anne, bunun bir haftada ikinci kez olduğunu, başka bir öğrencinin de bu ifadeyi kullandığını ifade etti. birkaç gün önce futbol oynarken yine aynı cümle.

Öte yandan bölgeden sorumlu polis memuru Alain Bal da okulun kendilerini aradığını belirterek, “Biz sadece okula gitmiyoruz. Çocuk zorluk çekiyordu ve annesi gelen çağrılara cevap vermiyordu. okul.” söz konusu. Honey ayrıca annenin polise saldırdığını da söyledi.

Videoda konuşan polis, çocuğun kendilerine bir şey fırlatıp el işareti yapmasının ardından yere yatırıldığını söyledi.

Çocuğun annesinin şikayeti üzerine soruşturma başlatıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu