Haber

Çin-Avrupa Yük Treni Hizmeti Çin’in Liaoning Eyaletinde Yoğunlaşıyor

Hava fotoğrafı, 16 Haziran 2022’de Çin’in kuzeydoğusundaki Liaoning eyaleti, Shenyang’daki Shenyang Doğu Tren İstasyonu’ndan kalkmak üzere olan bir Çin-Avrupa yük trenini gösteriyor. (Fotoğraf: Yang Qing/Xinhua)

SHENYANG, 1 Şubat (Xinhua) — Günlük ihtiyaçlar ve mekanik parçalardan oluşan 55 TEU’luk (1 TEU, 20 fitlik konteyner anlamına gelir) konteyner yüklü bir Çin-Avrupa yük treni, Rusya’nın Elektrougli kasabası için Çin’den hareket ediyor. Salı günü kuzeydoğu Liaoning eyaletindeki Shenyang’dan yola çıktı.

China Railways Shenyang Bureau Group Limited’e göre bu, bu yılın başından bu yana Liaoning’den kalkan 29. Çin-Avrupa yük treni.

Liaoning, Ocak ayında limana gelen 73 Çin-Avrupa yük trenini işledi ve yıllık yüzde 62,2’lik bir artış kaydetti.

Yine Ocak ayında, Liaoning’deki Çin-Avrupa yük treni hizmeti aracılığıyla yıllık %32,5 artışla toplam 3.180 TEU konteyner taşındı.

Liaoning demiryolu yetkilileri, Bahar Şenliği tatili boyunca Çin-Avrupa yük treni seferlerinin güvenli, verimli ve sorunsuz çalışmasını sağlamak için yeşil bir kanal açtı.

Shenyang Ofis Kümesi, 2023 yılında uluslararası pazarın güçlü talebini daha rahat karşılamak için yük treni başına vagon sayısını 50’den 55’e çıkardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu