Haber

İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları Muş’ta protesto edildi

İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları Muş’un Bulanık ilçesinde protesto edildi.

Kalabalık Şehir Meydanı’nda toplandı ve Gazze’ye takviye pankartları taşıdı.

Kalabalık adına basın açıklamasını okuyan Bulanık-Malazgirt Süt Üreticileri Birliği Lideri Bedrettin Ziyali, her zaman Filistin halkının yanında olduklarını söyledi.

İsrail’in uluslararası hukuku tanımadığını belirten Ziyali, şunları kaydetti:

“Binlerce masumun katledildiği bu saldırılara yanıt yoksa uluslararası örgütler ve Birleşmiş Milletler neden var? İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap Birliği’ni daha yüksek ses çıkarmaya ve aktif duruş sergilemeye davet ediyoruz. İsrail baskınlarının naif Filistin halkını, Gazzeli sivilleri, kadınları, çocukları ve yaşlıları yalnız ve başıboş bırakmamaya davet ediyoruz.Filistin’deki bu savaşın gerçekle batılın savaşı olduğunu herkese duyuruyoruz.Bilin ki bu dava Bu sadece bir kahramanlık işi değil, bir namus ve namus meselesidir. İbadet için gidilecek bir mesciddir. Şunun da bilinmesi gerekir ki orası Mescid-i Aksa’dır. Bütün bunlardan dolayı herkesin iyi bilmesi gerekir ki, Filistin davası sadece Filistin’in değil, tüm İslam aleminin davasıdır.”

Programa AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Ali Saatçi, İdeal Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Kasım Özenç ve vatandaşlar katıldı.

gurpinar-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu