Haber

Vatan Partililerden İzmir Barosu’nun LGBT faaliyetlerine tepki

İzmir Barosu’nun “Onur Haftası Programı” etkinliklerine Vatan Partililerden tepki geldi.

Cumhuriyet Hanımları Derneği, İzmir Büyük Aile Platformu ve Türkiye Gençlik Birliği’nin de destek verdiği kümeye “İzmir Barosu LGBT propagandasına alet olamaz” pankartı açtı.

Vatan Partisi Konak İlçe Başkanı Bülent Karagöz yaptığı konuşmada, yarın başlayacak ve 25 Haziran’a kadar devam edecek faaliyetlerin amacının LGBTİ propagandası olduğunu, Türk devleti ve milletinin hedef alındığını savundu.

İnsan olmanın getirdiği insan haklarının Anayasa ve kanunlarla güvence altına alındığını vurgulayan Karagöz, şunları kaydetti:

“Atatürk devrimleri temelinde emperyalizme, bölücülüğe ve gericiliğe karşı mücadelenin konusu insan haklarıdır. Bir kamu kurumu meslek kuruluşu olan İzmir Barosu’nu yöneten sözde çağdaş zihniyete sesleniyoruz: Kullanamazsınız. İzmir Barosu ABD’nin işine yarayacak, LGBT propagandası yapamazsınız.” eylemlerinizi derhal durdurun.”

Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Büyük Aile Platformu Lideri Nuriye Kadan, LGBTİ propagandasına karşı yasa çıkarılmasını istedi.

İzmir Barosu’nun faaliyetinin iptal edilmesini talep eden Kadan, “Baroların görevi kim tarafından ve kaç tane olduğunu bilmediğimiz cinsiyet kimliklerini yaymak değil, LGBT propagandasını ve örgütlenmesini engelleyen yasa tasarısı için mücadele etmektir. Çocuk haklarını, kadın haklarını ve aileyi korumaktır, LGBT dayatmasına karşı aileyi korumaktır, “Çocuklarımızı, toplumumuzu, milli devletimizi savunmak nefret suçu değildir. Bu saldırıya sessiz kalmak ve alet olmak suçtur.” ifadelerini kullandı.

Türkiye Gençler Sendikası İzmir İl Başkanı Betül Kaya ise Türk gençliğinin yozlaştırılmak istendiğini ileri sürerek, “İzmir Barosu aklını başına toplamalı. Bir avuç LGBT’linin meslek hayatını karalaması kabul edilemez” dedi. avukatların örgütlenmesi böyle.” söz konusu.

savsathaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu